مرکز تماس در رستوران

مرکز تماس ها کارایی زیادی برای رستوران ها ایجاد می کنند. همانطور که قابل تصور است رستوران ها در ساعت های خاصی از روز که زمان اوج کاری است تعداد تماس زیادی دریافت می کنند. مدیریت این تماس های ورودی بدون استفاده از کال سنتر بسیار سخت و حتی نشدنی است. همچنین منجر به از دست رفتن آن ها می شود. در نتیجه ی از دست رفتن هر تماس درآمد آن را نیز از دست می دهید و به مرور بخشی از مشتریان برای همیشه شما را ترک می کنند.

یک مرکز تماس به هر تماس تلفنی که وارد می شود پاسخ می دهد و شما هیچ سفارشی را از دست نمی دهید. و در مقابل هزینه ای که برای مرکز تماس پرداخته اید، درآمد بیشتری کسب می کنید.

مرکز تماس چیست؟

مراکز تماس یا همان کال سنتر ها یک واحد تجاری هستند که به نمایندگی از شرکت ها تماس ها و تعاملات آنها با مشتریان را مدیریت می کنند. کارشناسان مرکز تماس با توجه به آموزش هایی که دیده و تجربه هایی که کسب کرده اند در پاسخگویی به مشتریان بیشترین رضایت را به وجود می آورند.

لزوم به کار گیری مرکز تماس در رستوران

برای اینکه بدانید چرا باید در رستوران خود از مرکز تماس استفاده کنید دلایل زیادی وجود دارد. کال سنتر ها با کمک نرم افزاری که برای مدیریت مشتریان دارند سوابق هر مشتری را ذخیره می کنند. این سوابق در زمان پاسخگویی به مشتریان بسیار کمک کننده هستند و تجربه مشتری را شخصی سازی می کند. کارشناسان با دانستن سوابق سفارش مشتری هنگام تعامل با مشتری به آنها پیشنهاد هایی میدهند که برای شان رضایت بخش است و این وفاداری مشتریان نسبت به برند شما را بالا می برد.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که تا حدود 40 درصد از فروش های رستوران ها به صورت تلفنی انجام می شود. این موضوع لزوم داشتن فردی که بتواند به روش صحیح به تماس های ورودی پاسخ دهد را نشان می دهد.

اگر زمانی که یک مشتری را با رستوران شما تماس بگیرد به کارشناس مرکز تماس متصل شود با احتمال بالاتری تماس وی با رضایت بالای مشتری پایان می یابد. زیرا کارشناسان در مرکز تماس تمام تمرکز خود را بر پاسخگویی و تعامل با مشتریان قرار می دهند و حتی در ساعات اوج کار با آرامش کامل به مشتریان و تماس های ورودی پاسخ می دهند.

تاثیر مرکز تماس در افزایش فروش رستوران

برای اینکه بتوانید فروش خود را در هر کسب و کاری افزایش دهید نیاز به تعامل با مشتریان دارید. کارشناسان مرکز تماس با توجه به مهارت هایی که دارند نحوه صحبت کردن با هر مشتری را می دانند. همچنین شناختن مشتریان باعث می شود آنها نسبت به شما احساس راحتی بیشتری داشته باشند. سیستم مرکز تماس با ذخیره سوابق مشتریان به کارشناسان مرکز تماس کمک می کند مشتریان را بهتر بشناسند و تجربه مشتری با کیفیتی ارائه دهند.

زمانی که شما از خدمات برونسپاری مرکز تماس برای مرکز تماس خود استفاده کنید از مزیت های آن در تماس ورودی و تماس خروجی بهره مند می شوید. همانطور که گفته شد سوابق خرید مشتریان از مهم ترین فاکتور ها در افزایش درامد است. شما می توانید با گردآوری این سوابق، پیش بینی فروش برای هر محصول را انجام دهید و فعالیت و برنامه ریزی را به شکل صحیح انجام دهید و نیاز مشتری را برطرف کنید.

بر اساس اندازه گیری های انجام شده، رستوران هایی که برای خدمات خود از مرکز تماس استفاده کرده اند بین 15 تا 30 درصد افزایش فروش داشته باشند. یک مرکز تماس با کارشناسان ماهر می تواند تا 60 درصد به کمک تکنیک up selling فروش را افزایش دهد.

همچنین بخوانید : مرکز تماس برای خدمات پس از فروش

ایده های افزایش رستوران به کمک مرکز تماس

ممکن است در ابتدا بازاریابی و فروش تلفنی برای رستوران ها امری دشوار به نظر برسد. اما به کمک کارشناسانی که با تکنیک های فروش تلفنی آشنا هستند به راحتی قابل انجام است. برای مثال می توان به تکنیک های بیش فروشی up-selling و فروش متقابل  cross-selling اشاره کرد که کارشناسان با پیشنهاد هایی که به مشتریان می دهند آنها را به افزایش خرید ترغیب می کنند.

مدیریت رستوران برای تبلیغات پر بازده و کاربردی از انواع سیستم های تخفیف دهی استفاده میکنند. در نتیجه ی هر کدام از این تبلیغات تماس های ورودی زیادی را دریافت میکنند. درصورتی که مدیران نتوانند این حجم تماس ها را مدیریت کنند درواقع بازده تبلیغات خود را کاهش میدهند. و در برابر هزینه تبلیغات هیچ درآمدی به دست نمی آورند. رستوران ها می توانند با برونسپاری خدمات مربوط به تماس های خود، از اینکه هیچ تماس و فرصت فروشی از دست نمی رود اطمینان داشته باشند.

مزیت مرکز تماس برای رستوران

تمامی مواردی که پیش تر بیان شد همگی از مزایای استفاده از مرکز تماس برای رستوران ها هستند. از دیگر مزایایی که کال سنتر ها به شما می دهند می توان به این اشاره کرد که:

تماس های خروجی:

با برونسپاری مرکز تماس، درواقع شما می توانید مرکز تماس را برای ساعت های خاصی اجاره کنید. در این مدت ساعاتی که حجم تماس های ورودی کاهش می یابد کارشناسان مرکز تماس با برقراری تماس های خروجی مشتریان بالقوه را به خرید ترغیب می کنند و فروش شما را افزایش می دهند.

محاسبه دقیق هزینه تمام شده:

مدیران کسب و کار همواره می خواهند از هزینه های شرکت خود مطلع باشند. برای مثال در یک رستوران، وظیفه پاسخگویی به تماس ها را به نیرویی که وظایف دیگری نیز محول می کنند. در این حالت علاوه بر اینکه آن فرد تمرکز کافی برای تعامل صحیح با مشتریان را ندارد، مدیران نمی توانند هزینه ای که برای این تماس ها میپردازند را اندازه گیری کنند.

کنترل کیفیت:

مرکز تماس ها با نرم افزار یک پارچه خود تمامی شاخص های مربوط به کنترل کیفیت را اندازه گیری می کنند. نتایج این kpi ها در برابر هزینه ای که داشته اند قابل گزارش است.

حتما بخوانید: انتخاب شاخص های کنترل کیفیت مرکز تماس

نتیجه

بنابر انچه گفته شد، دیگر مزیت های مرکز تماس برای کسب و کاری مانند رستوران قابل چشم پوشی نیست. اما همانطور که راه اندازی مرکز تماس مزیت های قابل توجهی برای شما ایجاد می کند، هزینه های زیادی نیز دارد. با برونسپاری مرکز تماس خود به شرکت های ارائه دهنده خدمات مرکز تماس علاوه بر بهره مندی از مزیت های مرکز تماس نیازی به پرداخت هزینه های راه اندازی آن ندارید. ما در تیام نت با همکاری کارشناسان باتجربه در کال سنتر خود بهترین خدمات را به شما و مشتریان تان ارائه می دهیم.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    به کمک نیاز دارید؟