بازاریابی تلفنی موفق

برای موفقیت در هرکاری از جمله بازاریابی تلفنی نیاز به مهارت ها و ویژگی های خاص متناسب آن حوزه داریم. بازاریابان تلفنی مستلزم داشتن مهارت‌های ارتباطی موثری هستند تا میزان موفقیت هر تماس خود را افزایش دهند. مهارت­ هایی مانند مهارت ارتباطی، مهارت‌ روابط بین‌فردی، داشتن تجربه‌ی فروش، دانش سیستم‌های تلفنی و کامپیوتری، یادگیری‌ سریع و روحیه‌ی خوب. در ادامه به توضیح این مهارت ها می پردازیم.

بازاریابی تلفنی موفق

7 عامل کلیدی در موفقیت بازاریابی تلفنی

1-مهارت ارتباطی

کارشناس فروش تلفنی باید با مهار‌ت‌های ارتباطی قوی توانایی آغاز کردن و ادامه دادن گفت‌وگوهای معنادار را با افراد غریبه داشته‌باشد. این افراد با توجه به صدا و لحن افرادی که از طریق تلفن با آن‌ها صحبت می‌کنند، میزان تمایل­شان را برای ادامه‌ دادن بحث بسنجند و صدا و جملات خود را متناسب با وضعیت انتخاب کنند و با درک زبان مشتری، مفاهیم دشوار را با جملات ساده تر بیان کنند؛ همچنین، باید صبور باشند و به نگرانی‌های مشتریان توجه کنند.

بازاریابی تلفنی موفق

2-مهارت‌ روابط بین‌فردی

کارشناسان بازاریابی برای افزایش فروش از طریق تلفن، باید مهارت روابط بین‌فردی داشته ‌باشند. فروش محصول یا خدمات از طریق تلفن نیازمند داشتن توانایی ایجاد رابطه با افراد بدون دیدن آن‌هاست. مهارت روابط بین فردی شامل همدلی، صبر و تشویق برای متقاعد کردن مشتریان و تبدیل آن‌ها به خریداران ثابت است.

مهارت روابط بین فردی - تیام نت

3-تجربه‌ی فروش

کارشناسان بازاریابی تلفنی باید دانش فروشندگی داشته‌باشند. کارفرمایان به دنبال نیروهایی هستند که بتوانند از طریق تلفن افراد را به خرید محصولات و یا استفاده از خدمات شرکت ترغیب کنند. آن‌ها باید بدانند که چگونه از دستورالعمل‌ها برای بررسی مشتریان احتمالی و ترغیب آن­ها به خرید محصولات بیش‌تر استفاده کنند. هر نماینده‌ ماهری که در این حوزه مشغول به کار است برای رسیدگی به شکایات مشتریان و جلب‌توجه آن‌ها برای خرید بیش‌تر به مهارت مذاکره نیاز دارد.

4-دانش سیستم‌های تلفنی و کامپیوتری

کارشناسان فروش تلفنی به جزئیات کار با سیستم‌های تلفنی تسلط دارند. آن‌ها باید در زمینه‌ی نرم‌افزا‌رهای مدیریت ارتباط با مشتری و برنامه‌های کامپیوتری موردنیاز وظایف خود نیز اطلاعات کافی داشته‌باشند.

5-یادگیری‌ سریع

کارشناسان که می‌خواهند از طریق تلفن محصولات خود را به فروش برسانند، باید دانش و درک عمیقی راجع به محصولات یا خدمات کسب‌وکارشان داشته‌باشند تا بتوانند مزایای استفاده از آن‌ها را برای مشتریان به‌خوبی توضیح دهند و آن‌ها را به استفاده از خدمات تشویق کنند. این امر مستلزم این است که این افراد توانایی یادگیری سریع را داشته‌باشند، زیرا آن‌ها برای طی کردن فرایند فروش، به دستورالعمل‌ها تکیه می‌کنند.

یادگیری سریع - تیام نت

6-روحیه‌ی خوب

اگر می‌خواهید به عنوان کارشناس مجرب در حوزه فروش و بازاریابی با تلفن فعالیت کنید، باید روحیه‌ی بالایی داشته‌باشید. برخی اوقات، ممکن است شخص که تلفنی با او صحبت می‌کنید، علاقه‌ای به این کار نداشته‌باشد و شرایط تنش‌زایی ایجاد شود. در چنین موقعیتی شما باید بتوانید با آرامش و خون‌سردی با این مسئله کنار بیایید و اجازه ندهید شغل تان را تحت‌تأثیر قرار بدهد.

7-حل تعارض

کارشناسان بازاریابی تلفنی باید مهارت حل اختلاف داشته‌باشند. از آن‌ جایی که کارشناسان مشغول به کار در این حوزه همیشه در حال گفت‌وگو با مشتریان هستند، به منظور رسیدگی سریع‌تر به شکایات می‌توانند به آن‌ها کمک کنند و مسائل جزئی را پیش از آن‌‌که به مشکلات بزرگ‌تری تبدیل شوند، حل کنند. این کار به مشتریان این امکان را می‌دهد که از خریدشان نهایت رضایت را داشته‌باشند و بدین ترتیب اعتبار شرکت را حفظ کنند.

حل تعارض در بازاریابی تلفنی

سخن اخر:

لازمه موفقیت در هرکاری آموزش صحیح و به کاربردن این اموزش ها است .ما در مجموعه مرکز خدمات تماس تیام نت با استخدام توانمند ترین کارشناسان بازاریابی تلفنی به شما در دست یابی به هدف تان کمک میکنیم.

بیشتر بخوانید: آیا بازاریابی تلفنی هنوز موثر است؟

مقالات مرتبط : Telemarketing Tips

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    به کمک نیاز دارید؟