بازاریابی تلفنی موثر

پاسخ روشن است !  قطعاً بله !!!

بازاریابی تلفنی یا اینکه در عصر دیجیتال هستیم یک تکنیک آزمایش شده است و موثر است! با رشد مشاغل ، بازاریابی تلفنی نقش مهمی را ایفا می کند. بسیاری از متخصصان کسب و کار به طور استراتژیک این روش را برای ایجاد سرنخ و افزایش فروش دنبال می­کنند. حتی اگر چندین سیستم عامل آنلاین و سایر ابزارهای بازاریابی دیجیتال پیشرفته در اختیار دارید ، استفاده از بازاریابی تلفنی و مرکز تماس یکی از برترین روش های بازاریابی برای شرکت های کوچک ، متوسط و بزرگ است و می توان قاطعانه گفت که بازاریابی تلفنی هنور موثر است.

چرا بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی در مقایسه با سایر تاکتیک های فروش تقریباً در وسط میدان قرار دارد.

بازاریابی تلفنی یک ابزار مهم است که باید در کسب و کار خود به دنبال آن باشید. این نوع بازاریابی یک تکنیک آزمایش شده با زمان است که مزایای زیادی نسبت به استراتژی های امروزی دارد. به دلایل زیادی ، بازاریابی تلفنی یکی از بهترین ابزارها برای افزایش فروش و درآمد شما است. تقریباً 60 درصد از مدیران بازاریابی در  500شرکت ثروتمندمی گویند بازاریابی تلفنی برای ارتباط با مشتری “بسیار موثر” است و مدیرانی که تنها از عبارت “موثر” استفاده کرده اند به 90 درصد می­رسد.

مرکز تماس فروش و بازایابی تیام نت

چرا شرکت ها هنوز از بازاریابی تلفنی استفاده می کنند ؟

بازاریابی تلفنی یک ارتباط مستقیم است و پاسخ مستقیم را به دنبال دارد . یعنی بدون توجه به اینکه چه چیزی میفروشید نتیجه را فورا دریافت می­کنید . به جای اینکه روزها ، هفته ها یا حتی ماه ها منتظر تحقق نتایج باشید ،می­توانید بلافاصله با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید

مزایا و معایب بازاریابی تلفنی در مقایسه با سایر تاکتیک های فروش

همانطور که پیش تر بیان شد بازاریابی تلفنی به دلیل ارتباط مستقیم با انسان، مزیت هایی نسبت به دیگر روش ها برای شرکت شما ایجاد می­کند .

 • هر تماس بازاریابی تلفنی فرصتی برای کسب و کار شما فراهم می کند تا با فرصت های جدید آشنا شوید.
 • تماس مستقیم با مردم می تواند بهترین راه برای کشف دقیق خواسته های مشتری شما باشد
 • بازاریابی تلفنی به شما نشان می دهد که محصول یا خدمات شما چگونه می تواند با این الزامات و خواسته ­ها مطابقت داشته باشد.
 • با به کارگیری بازاریابی تلفنی می­توانید به آمار و اطلاعاتی دقیق از مشتریان دست یابید
 • شما می توانید با استفاده از نتایج حاصل از بررسی و اندازه گیری اطلاعات بدست آمده از تماس ها نقات قوت و ضعف شرکت را شناسایی کنید.برای مثال در فروش سرویس اینترنت با پرسش از مشتری و شنیدن میزان رضایت آن ها و جمع آوری داده های ثبت شده توسط کارشناسان فروش می­توانید نتیجه بگیرید مشتریان شما از کدام سرویس بیشترین رضایت را داشته اند. هم چنین می توانید بفهمید مشتریان از شما چه درخواست جدیدی دارند.
 • شخصیت و لحن صدا از عوامل ضروری برای جذب مشتریان است . در بازاریابی تلفنی کلمات به تنهایی مهم­ترین جنبه متقاعد کردن افراد نیستند و لحن صداست که می تواند موفقیت را در پی داشته باشد
 • سرنخ هایی که از طریق این نوع بازاریابی و ارتباط مستقیم با افراد ایجاد می شوند مطمئناً با کیفیت ترین سرنخ های موجود هستند. و با انتقال  آنها به تیم تولید و فروش باعث پیشرفت شرکت شما می­شوند.
 • یکی از مزایای بزرگ این نوع بازاریابی نسبت به سایر تکنیک ها ، توانایی تنظیم و تغییر رویکرد شما بسته به شرایط است. اگر شما در زمان تماس متوجه شدید که که سناریوی از پیش تعین شده یا رویکرد فعلی شما منجر به نتیجه ای که انتظار داشتید نمی شود ، می توانید شرایط را تغییر دهید و مکالمه را در جهت اهداف خود پیش ببرید.
 • تماس های فروش یا بازاریابی تلفنی باتوجه به اینکه توسط انسان ها برقرار می­شوند می­توانند برای هر فرد متفاوت و اختصاصی باشند. بازاریابان خوب می توانند به خوبی گوش دهند و صحبت کنند و خلاف اکثر روش های تبلیغاتی ، پیام شما می تواند متناسب با هر مشتری خاص باشد.

دنیای دیجیتال هیجان انگیز، تازه، بدون مزاحمت و مطمئناً موثر است ، اما شرکت ها نباید ارزش ارتباط واقعی انسانی را دست کم بگیرند. در عصری که مردم عادت دارند با رسانه های دیجیتالی صحبت کنند ، یک مکالمه تلفنی می تواند تماس انسانی خوشایندی را ایجاد کند. که باعث می شود مشتری شما احساس ارزشمندی کند و بنابراین به شرکت شما این مزیت را می دهد تا این تماس منجر به فروش شود.

نتیجه

حال که می دانید بازاریابی تلفنی تا چه اندازه می تواند به بازاریابی کسب و کار شما کمک کند حتما از ان در شرکت خود استفاده کنید . شما میتوانید برای رسیدن به هدف دلخواه از کارشناسان ما کمک بگیرید و با خدمات مرکز تماس تیام نت فروش خود را افزایش دهید.

 

 

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

  به کمک نیاز دارید؟