هدست مناسب مرکز تماس

هدست ها در مراکز تماس مهم ترین ابزار هستند .

فضای داخلی مرکز تماس به طور معمول مکانی پر سر و صدا است .کارشناسانی که دائما در حال تماس تلفنی با مشتریان هستند و گاها با دیگر کارشناسان صحبت میکنند در ایجاد نویز و صداهای مزاحم نقش دارند. با وجود اینکه حذف صدا ها در مرکز تماس امری غیرممکن است ، می تواند باعث تجربه ناخوشایندی برای مشتری و مزاحمت برای اپراتور تماس بشود.

مراکز تماس می توانند با نصب دستگاه های نویزگیر ، افزایش فضای بین کارشناسان و یا به کارگیری مواد جاذب صدا در میزها، دیوارها و کف به مقابله با این مشکل بپردازند. اما ممکن است این انجام اقدامات برای بسیاری از مرکز تماس ها عملی نباشد و یا برای ان ها صرفه اقتصادی نداشته باشد.

بهترین راه مقابله با این چالش برای مرکز تماس ها استفاده از هدست های با کیفیت برای کارشناسان تماس است . هدست مناسب به کارشناسان کمک می کنند تا خدمات سطح بالایی به مشتریان ارائه دهند.

با وجود تعداد و تنوع زیاد هدست های موجود در بازار که می توانید خرید کنید، انتخاب بهترین هدست برای کارشناسان مرکز تماس می تواند امری دشوار باشد. یک هدست کارآمد میتواند مزایای زیادی دارشته باشد، با این حال توجه داشته باشید که یک نوع خاص هدست برای همه ی کاربران مناسب نیست . پس هنگام دقت در انتخاب برای خرید هدست های مرکز تماس خود به نکات زیر توجه داشته باشید.

فاکتورهایی که باید در انتخاب هدست مناسب مرکز تماس در نظر داشته باشید

محیط کاری :

اگر محیط مرکز تماس شما دارای طراحی برای به حداقل رساندن نویز پس‌زمینه است، می‌توانید هنگام انتخاب هدست، سایر ویژگی‌ها مانند طراحی و وضوح صدا را در اولویت قرار دهید.

حتما بخوانید : چیدمان مرکز تماس

تجربه کاربری :

اگر کارشناسان شما تجربه زیادی در کار با دستگاه ها و هدست های صوتی ندارند، هدستی برای انها انتخاب کنید که استفاده از ان اسان باشد . برخی از هدست های مدرن دارای ویژگی های پیچیده زیادی هستند که ممکن است برای افراد تازه کار مناسب نباشند.

راحتی :

یک کارشناس مرکز تماس معمولاً حدود 8 ساعت در روز را صرف تماس‌ها می‌کند. مدل های سنگین، حجیم و دست و پا گیر تاثیر منفی در نتایج تماس ها دارند . بنابراین در انتخاب هدست سبک وزن بودن و قابلیت تنظیم کردن ان را در نظر بگیرید. ویژگی‌های که برای راحتی باید به دنبال آن باشید، بالشتک‌های بزرگ گوش، قاب‌های سبک وزن هدست، و بالشتک‌های چرمی برای راحتی و تمیزی هستند.

وظایف کارشناس :

برخی ازکارشناسان طبق وظایفی که دارند مجبور به جابجا شدن در دفتر کار برای رسیدگی به درخواست ها هستند. در این موارد استفاده از هدست های بی سیم با برد طولانی به ان ها کمک میکند تا ازادانه تر حرکت کنند و وظایف خود را سریع تر انجام دهند.

هدست های مجهز به سنسور :

هدست های مجهز به سنسور هنگامی که کارشناس از سیستم خود دور است، به طور خودکار به قفل کردن رایانه کمک می کنند.

قابلیت حذف نویز:

هدست های نویزگیر از ضروریات مراکز تماس هستند. مدل‌های حذف نویز فعال (ANC) نسبتاً گران هستند. با این حال، می‌توانید هدست‌های نویزگیری را انتخاب کنید که می‌توانند با برنامه‌های دیگر ترکیب شوند تا نویز پس‌زمینه را قطع کرده و وضوح صدا را افزایش دهید.

 دوام:

از مهم ترین مواردی که در خرید هدست باید توجه داشته باشیم دوام ان است . زیرا هنگامی که مبلغ قابل توجهی را برای خرید هدست سرمایه گذاری می کنید، می خواهید برای مدت زمان مناسبی دوام بیاورند. آخرین چیزی که هر اپراتور مرکز تماس می خواهد، هدستی است که در میانه مکالمه با مشتری خراب شود.

طراحی و سبک:

هدست هایی که به راحتی تنظیم و استفاده می شوند، بهترین انتخاب هستند. شما می توانید بین هدست های پشت گوشی یا روی گوشی یکی را انتخاب کنید. تک گوشی و دو گوشی گزینه های دیگری هستند، البته اکثر مراکز تماس از گوشی دوگانه استفاده می کنند، زیرا کیفیت صدا را بهبود می بخشد.

فناوری:

هدست‌هایی با ویژگی‌های اضافی نوآورانه یک امتیاز محسوب می‌شوند. قابلیت یکپارچه‌سازی با سایر برنامه‌ها، اتصال پایدار (برای هدست‌های بی‌سیم)، صدای واضح و میکروفون باکیفیت برخی از ویژگی‌هایی هستند که هدست‌های مراکز تماس برای پاسخگویی سریع و مؤثر به تماس‌ها نیاز دارند.

هدست مناسب مرکز تماس

سوالات متداول در مورد هدست مرکز تماس

آیا می توانیم از هدست بازی برای مرکز تماس استفاده کنیم؟

بله، می توانید از هدست های بازی برای مراکز تماس استفاده کنید. هدست‌های بازی کمی گران‌تر از اکثر هدست‌ها هستند و از فناوری بهتری برای ارائه یک تجربه بازی پیشرفته برخوردار هستند. این فناوری می‌تواند کیفیت کار در مراکز تماس را بهبود بخشد.

چرا هدست های مرکز تماس تجهیزات مهم مرکز تماس محسوب می شوند؟

هدست های نویزگیر بخش مهمی از زیرساخت مرکز تماس هستند. آنها به کارشناسان اجازه می دهند تا بدون ایجاد مزاحمت از سر و صدای پس زمینه در دفتر شلوغ کار کنند. وقتی سر و صدایی نباشد که مزاحم کار کارشناسان شود ، راحت‌تر می‌توان به حرف‌های مشتریان گوش داد و راه‌حلی ارائه داد. همچنین استفاده از هدست به دلیل تماس های مداوم راحت تر از نگه داشتن گوشی در کنار گوش است.

نتیجه

با این تفاسیر این شما هستید که هدست مناسب مرکز تماس خود را انتخاب می کنید .به نظر شما وجود کدام ویژگی در هدست ها ، بهترین تجربه را به کارشناسان و مشتریان می دهد؟

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    به کمک نیاز دارید؟