درباره ما

شرکت انتقال داده های آسیاتک در ۲۰ بهمن سال ۱۳۸۲ و به منظور ارائه خدمات نوین در صنعت IT تاسیس شد. آسیاتک با دریافت مجوز PAP به مدت ۱۰ سال از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی خود را به عنوان یکی از ارائه دهندگان خدمات بر روی خطوط دیجیتالی معرفی کرد.

در سال ۱۳۸۷ و پس از اخذ مجوزهای ISDP و ISP آسیاتک ارائه خدمات اینترنت خود را در ۳۰ استان کشور آغاز نموده و با توسعه شبکه های خصوصی و شبکه نمایندگی خود ، در کنار سرویس ADSL امکان ارائه سرویس های بیسیم نیز مهیا گشت.

در سال ۱۳۹۲ با اخذ مجوز IDC از مرکز ملی فضای مجازی ارائه خدمات مرکز داده آسیاتک شروع شد بدین ترتیب حجم بالایی از محتوای وب سایت های ایرانی که قبل از این در خارج از کشور نگهداری و مبالغ ارزی بسیاری برای آن هزینه می شد، با ایجاد ساختاری مطابق با استانداردهای روز بین المللی و همزمان با جلوگیری از خروج ارز از کشور، به داخل ایران آورده تا به خرید بیشتر اینترنت و هزینه کمتر کمک کند.

شرکت انتقال داده های آسیاتک از سال ۱۳۹۲ تاکنون، با هدف همراهی با شبکه ملی اطلاعات و سیاست های کلان کشور، ضمن ایجاد و توسعه دیتاسنترهای قدرتمند و متناسب با به روزترین استانداردهای جهانی و سایر زیرساختهای ارتباطی مورد نیاز، اقدام به میزبانی بیشترین حجم محتوای داخلی و تامین نیازهای سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی در این حوزه نموده است. عقد قراردادهای مشارکتی با سازمان های فناوری اطلاعات به منظور حمایت از استارت آپ ها، عقد قرارداد با ساترا در خصوص میزبانی محتوای صوت و تصویری، مشارکت در پروژه ملی ابر ایران با بهره گیری از دیتاسنترهای شیراز و تبریز، آسیاتک را به اصلی ترین قطب صنعت میزبانی محتوا و ارائه خدمات دیتاسنتری به شکل امن در کشور تبدیل کرده است.

در سال ۱۳۹۴ و با پایان یافتن زمان مجوز PAP آسیاتک مجوز جدید FCP که جایگزین مجوز های قبلی شده بود را با اعتبار ۱۰ ساله از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت نمود که طی آن ارائه امکان ارائه تمامی خدمات ارتباطات و انتقال داده بر بستر شبکه ارتباطات ثابت و ارائه خدمات صوتی ، تصویری ، متنی ، داده ها و انواع خدمات محتوایی و ارزش افزوده مهیا شده است.

با توجه به نیاز به اخذ مجوز “ارائه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت بر بستر سیم کارت TD_LTE شرکت در قالب کنسرسیوم «فن آوران‌نوین‌بنیان‌پاسارگاد» موفق به اخذ مجوز بهره برداری از فرکانس ۲۶۰۰ به مدت ۱۰ سال گردید.

همچنین در همان سال ارائه سرویس خدمات تلفن ثابت مبتنی بر IP با نام تجاری “آسیاتل” به بهره برداری رسید و امکان ارائه محصول به مشتریان خانگی و سازمانی مهیا گردید و با حرکت در همین مسیر در سال ۱۳۹۷ مجوز ارائه سرویس Toll-free (TFN) اخذ شد.

آسیاتک در راستای تکمیل زنجیره خدمات و محصولات خود در سال ۱۳۹۸ سرویس اختصاصی ویدئویی درخواستی VOD خود را با نام تجاری تماشاخونه ارائه داد.

از جمله اهداف مهم شرکت آسیاتک ارائه خدمات جامع سازمانی به صورت یکجا و یکپارچه است تا کاملترین سبد محصول ارتباطی را برای سازمان ها فراهم آورد به همین منظور در سال جاری توسعه خدمات ابری در حوزه دیتا سنتر، طی مراسمی توسط رئیس‌جمهور و وزیر محترم ارتباطات انجام گردید، آسیاتک عملاً به بزرگترین نقش‌آفرین خدمات داده تبدیل گشت .

از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته در سال ۱۳۹۹ عقد قرارداد BITSTREAM بین شرکت آسیاتک و شرکت مخابرات ایران است که موجب آن آسیاتک می‌تواند ارائه خدمات اینترنت خود را بر روی بستر FTTX انجام دهد. این قرارداد باعث می شود تعداد مراکز مخابراتی تحت پوشش آسیاتک از ۱۴۰۰ مرکز به ۳۲ هزار مرکز توسعه یابد و آسیاتک بتواند بر روی تمامی خطوط تلفن در سراسر کشور اینترنت ارائه دهد.

آسیاتک کاملترین سبد خدمات ارتباطات ثابت شامل سبد محصول مشترکین خانگی و سبد محصول راهکارهای جامعه سازمانی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

 

چرا اینترنت یک هستیم؟

برترین اپراتور ارتباطات ثابت کشور بر اساس ارزیابی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در چندین سال متوالی

ارائه اینترنت عمومی در فرودگاه‌ها، مراکز خرید، ایستگاه‌های راه‌آهن و…

سبد متنوع خدمات مانند اینترنت ADSL، اینترنت بی‌سیم OWA، اینترنت TD-LTE، پهنای باند اختصاصی، دیتاسنتر، تلفن ثابت آسیاتل و ارائه جشنواره‌های تمدید و فروش

تنها شرکت ارائه‌دهنده خدمات VOD در قالب سینمای خانگی بدون مصرف حجم و بدون نیاز به خرید اشتراک یا حداقل هزینه اشتراک

امکان دانلود رایگان و یا بسیار ارزان از سایت آسیادی‌ال که یکی از بزرگترین دانلودسنترهای ایرانی در حوزه نرم‌افزار، آموزش، بازی و… می‌باشد

پشتیبانی ۲۴*۷ و تلفن سراسری ۱۵۴۴
پیگیری و پشتیبانی مناسب مشکلات مشترکین

امکان ارائه خدمات تلفن ثابت در دو حوزه (ثابت استانی و ثابت ترابردپذیرکشوری) به انواع مشتریان خانگی و تجاری

انعطاف پذیری در ارائه طرح‌ها (متناسب با نیاز مشترکین و با در نظر گرفتن قوانین)

دارای شبکه بسیار گسترده نمایندگان (۱۰۰۰ عاملیت فروش و پشتیبانی و بیش از ۶۰۰۰ ریسلر) جهت راه‌اندازی سریع سرویس و خدمات پشتیبانی

در تمامی استان‌ها از لینک‌های شرکت زیرساخت با ظرفیت بالا برخوردار است که امکان دسترسی مطمئن را به شما خواهد داد

کاملترین پوشش جغرافیایی برای سرویس‌دهی در ۳۱ استان کشور و بیش از ۴۰۰ شهر و ۱۳۰۰ مرکز مخابراتی

یکی از بزرگترین توزیع کنندگان پهنای باند اینترنت در سطح کشور

دراختیارداشتن بسترهای زیرساخت ارتباطی‌زمینی در سطح شبکه با ضریب اطمینان ۹۹.۹%

ارائه‌دهنده خدمات عمده‌فروشی به روش بیت‌استریم (به اشتراک‌گذاری زیرساخت سخت‌افزاری)

باشگاه مشتریان آسیاتک تخفیفات ویژه‌ای از محصولات و سرویس‌های شرکت‌های مختلف به اعضای خود ارائه می‌دهد و برای اعضایی که معرف آسیاتک به دیگران باشند، امتیاژ ویژه در نظر می‌گیرد

امکان مدیریت ترافیک جهت ارتقا سطح کیفیت سرویس‌ها

دارای بزرگترین مرکز داده (Data Center) محتوایی در کشور با تولید بیش از ۱۳۰ گیگابیت بر ثانیه پهنای باند

امکان انتقال سرویس ADSL از یک خط تلفن به خط دیگر (تنها شامل سرویس‌های عادی می‌باشد)

 

سبد محصول مشتریان خانگی

ارائه سرویس ADSL ارائه خدمات گسترده در اقصی نقاط کشور در بیش از ۴۳۰ شهر و ۱۴۰۰ مرکز مخابراتی، شبکه فروش و پشتیبانی با بیش از ۷۰۰۰ نمایندگی فعال حتی در روستاهای کشور بیش از ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار پورت و بالغ بر۸۰۰ هزار مشترک اینترنت خانگی ADSL در سراسر کشور
ارائه سرویس اینترنت پرسرعت ثابت TD-LTE ارائه مودم قابل حمل به همراه سیم کارت آسیاتک و پهنای باند تا ۴۰ مگابیت
ارائه سرویس تلفن ثابت مبتنی بر IP جهت برقراری ارتباط و مکالمه بدون محدودیت مکان تنها با اتصال به اینترنت آسیاتک
ارائه سرویس اینترنت وایرلس اشتراکی OWA جهت پاسخگویی به نیاز مشتریانی که به هر دلیل در محل خود دسترسی به سرویس‌های اینترنت بر بستر خطوط تلفن را ندارند.
ارائه سرویس اینترنت عمومی رایگان PWA در مکان های عمومی مانند راه آهن تهران، فرودگاه مهرآباد، فرودگاه اهواز، فرودگاه تبریز، فرودگاه بین المللی امام خمینی و مراکز بزرگ فروشگاهی در سراسر کشور و ایجاد بزرگترین چتر خدمات اینترنتی در کشور
ارائه انواع خدمات ارزش افزوده مانند خدمات باشگاه مشتریان آسیاتک و ارائه پیشنهادهای ویژه در برنامه وفادارسازی مشتریان
خدمات ویدیوی درخواستی VOD با استفاده از زیر ساخت های مرکز داده در وبسایت تماشاخونه و ارائه به روز ترین محتوای ویدیویی ایرانی و خارجی

سبد محصولات سازمانی

ارائه خدمات پهنای باند اختصاصی و پوشش دهی گسترده و کامل در سراسر کشور
ارائه خدمات مرکز داده شامل سرور اختصاصی، سرور مجازی و میزبانی سرور در بزرگترین مرکز داده محتوایی کشور در تراز ۲۸۴ و تراز منفی ۱۰ در برج میلاد و مرکز داده آزادگان و میرعماد و مراکز زیرساختی
ایجاد شبکه داخلی (VPN) جهت ارتباط و انتقال اطلاعات در امن‌ترین شرایط ممکن بین شعب مختلف سازمان ها
اتصال به مراکز تبادل داده از طریق پورت IXP
ارائه خدمات تلفن ثابت مبتنی بر IP (آسیاتل) به ‌صورت Siptrunk و Subscribe با سرشماره های استانی (۰۰۰۰+ ۹۱۰۱+کد استان و ۰۰۰۰+ ۹۱۳۰+کد استان) و سرشماره کشوری (۰۰۰۰۰+۰۹۴۲۲۰) و ارائه سرشماره ۰۰۰۰+۹۰۰۰ با ویژگی Toll-Free (TFN) برای سازمان‌ها و شرکت‌ها و ارائه سرویس مشاوره تلفنی هوشمند با سرشماره ۰۰۰۰+۹۰۹۰ و سرویس پیامک خدماتی به صورت متنی و صوتی و میزبانی شبکه تلفن داخلی HostedPBX
ارائه خدمات جامع ابری آسیاتک، ارائه راهکارهای نوین و کاربردی در حوزه‌های خدمات ابری زیرساخت (IaaS)، خدمات ابری سکو (PaaS) و خدمات ابری نرم‌افزار (SaaS) و شبکه توزیع محتوا (CDN)
فروش عمده خدمات پهنای باند و VPN به شرکت های FCP، سروکو و سایر اپراتورها
ارائه بهینه ترین راهکارهای جامع سازمانی متناسب با نیاز شرکت ها و سازمان ها (Total Solution Provider)
ارائه خدمات جامع و کسب مجوزهای لازم برای ارائه این خدمات موجب شده است تا آسیاتک در طی ۱۷ سال حضور در صنعت، رشد و پیشرفت چشمگیری را تجربه کند. هم اکنون آسیاتک با بهره گیری از زیرساخت منابع انسانی با بیش از ۶۷۰ نیروی فعال در تیم‌های مختلف و اتصال به شبکه زیرساخت در سراسر کشور با ظرفیت ۴۸۰ گیگابیت بر ثانیه گسترده ترین زیرساخت ارتباطات ثابت در بخش خصوصی را دارا است. آسیاتک همواره شرکتی پیشرو در ارائه و ارزیابی سرویس های جدید است.

به پشتوانه نیروهای متخصص و جاری سازی جریان دانش در شرکت در سال ۱۳۹۹ آسیاتک تاییدیه دانش بنیان از کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان را حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای دریافت نموده است .

ارزش های بنا شده در آسیاتک

ارزش های بنا شده در شرکت آسیاتک بر مبنای مشتری مداری است. مشتری عضوی از خانواده آسیاتک بوده و تمامی اعضا متعهد برای برطرف کردن کلیه نیازهای مرتبط با محصول و خدمات مشتریان هستند و این امر بدون همراهی سرمایه های انسانی خلاق و یادگیرنده میسر نمی گردد. بهبود زندگی و کار از طریق رشد و تسهیل ارتباطات با ارائه خدمات با کیفیت، قابل اعتماد و فراگیر مسیر حرکت آسیاتک به سوی دستیابی به اهداف است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    به کمک نیاز دارید؟